KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14718480
nr 1471 8480
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Komposition. Signerad. Blandteknik, bildmått: 17x24, yttermått inklusive ram. 51x41 cm
Kondition: slitage, skador
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:20:04
30/5 17:40:56
Lizzie Olsson-Arle
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle